Afrika’nın ilk Su Altı Oteli Pemba Adası’nda

Pemba Adası, Tanzanya’ya bağlı Zanzibar takımadalarının en büyük parçasıdır. Adını Afrika kıtası ile Ada arasında yer alan Pemba Kanalı adı verilen derin çukurdan almıştır.
Zanzibar’a göre daha verimli topraklara sahip Ada karanfil başta olmak üzere daha başka baharatların da yetiştirildiği büyük ölçekli tarım arazilerine sahip.

Dik yamaçları , el değmemiş mercanları ve zengin deniz yaşamıyla Pemba birçok önemli dalış alanına da sahip.

Ada’da balıkçılık da önemli bir rol oynuyor. Özellikle olta balıkçılığı için 50 km genişliğinde Pemba Kanalı, oldukça randımanlı bir bölge

Son yıllarda turizm açısından ivme kazanan Pemba Adası, özellikle kalabalıktan hoşlanmayan maceracı gezginlere ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Afrika’nın ilk su altı oteli de Pemba adası açıkların yer alıyor.

Pemba Adası’nda heyecan verici bir su altı deneyimi

The Manta Resort

Otel Yerel ahşap malzemesiyle ve yüzen yapısıyla 3 katmandan oluşuyor. En alt kat denizin 4 metre altında yatak odası olarak tasarlanmış. Deniz suyunun içinde 360 derece görüş sağlayan cam bölmeli oda, büyüleyici bir atmosfere sahip. İkinci kat deniz seviyesinde ve bir oturma salonu ile banyo dan oluşuyor. Teras kat güneşlenmek yada akşam yıldızların altında uyumak için mükemmel bir şekilde tasarlanmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir