Batı Avustralya Plajları

Dünyanın en güzel plajlarına sahip Batı Avustralya, tatil yerleri listenizin en üstünde olmalı. Geriye kalan tek şey , kıyı turunuza nereden başlayacağınızdır.

Batı Avustralya’nın el değmemiş kumsallarını gördüğünüzde, neden “dünyanın en iyi plajları” listesinde olduğunu anlayacaksınız. Eyaletin devasa sahil şeridi boyunca çok sayıda plaj mevcut. Şehir kıyı şeridinden vahşi yaşam noktalarına ve hatta üzüm bağlarının yanındaki plajlara kadar her yere havlularınızı açabilisiniz.

Prevelly Plajı, Margaret Nehri

Perth ve uydu Rottnest adası, her zevke uygun bir plaj. Perth’ün ötesine geçtiğinizde muhteşem uzantılarla ödüllendirileceksiniz. Sandaletlerinizi alın ve Avustralya’nın tek biyolojik çeşitlilik noktası olan Margaret Nehri bölgesine gidin. Prevelly Beach yürüyüş yapmak isteyenlere ve dalga arayan sörfçülere kollarını açıyor.

Greens Pool

Green Pool, sığ suları ve engebeli kayalar tarafından korunan temiz kumsalı ile ilgi görüyor. William Bay Milli Parkı’nın bir parçası olan bu plaj, dalgasız sularda kolayca görülebilen tropikal balıkları ve yaban hayatı görebileceğiniz başka bir Batı Avustralya plajıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir