Faroe Adaları

Faroe Adaları Danimarka’ya bağlı özerk bir yönetimdir.Danimarka’ya bağlı olmasına rağmen, Avrupa Birliğinde yer almıyor.Toplamda 18 adadan oluşan Faroe Adaları’nın toplam nüfusu yaklaşık 50.000’dir.komşuları İskandinav ülkeleri İsveç ve Norveç ve İzlandadır.
Dışarıdan bakıldığında Yüzüklerin Efendisi filmindekiHobbitköyü’nü andırıyor. Sanki bir saçak altından minik minik hobbitler fırlayacakmış gibi hissettiriyor.

Tórshavn ,başkenti Faroe Adaları’ndaki en büyük şehirdir ve Streymoy Adası’nın doğu kıyısında yoğun bir limanın arkasına konumlanmıştır. Şehir içinde onsekizinci yüzyıl kiliseleri, bir kaç müze, küçük tarihi Eski Kent ve açık renklerle boyanmış evler bulunuyor.

Eşsiz doğal güzellikler

Takımadalar, rüzgârlı tepeleri, hırçın dalgaları ve girintili sahil şeritleri ilei volkanik adalara özgü çarpıcı manzaralara sahiptir.
Arama motorlarında “Faroe Adaları” olarak arattığınızda, Mulafossur Şelalesi fotoğraflarını daha sık göreceksiniz. Şelale, Vagar Adası’nın kayalık uçurumlarının üzerinden aşağı doğru akarken, arka fonda Gásadalur köyünün yeşil tepeleri yer alıyor. Tıpkı fantazi bir romanın fotoğrafları gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir