Karadağ’da Görülmesi Gereken Doğal Güzellikler

Balkanların vazgeçilmez turistik rotalarından biri olan Karadağ, sayısız doğal güzelliğe ve tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor. Her biri için bir gününüzü ayırmanız gereken, büyüleyici şehirleri, kasabaları, doğal parkları ve plajları ile ilgi çekiyor. Dünyanın dört bir köşesinden ziyaretçi çeken ülke, oldukça dağlık bir bölge olmasına rağmen kıyı şeridinde yer alan plajları ile de büyülüyor.

UNESCO listelerine girmiş milli parkları ve şehirleri ile kusursuz bir turizm cenneti olan ülke, bunların yanı sıra zengin kültürü ve geçmişiyle de ilgi odağı oluyor.

İşte Karadağ’da görülmesi gereken doğal güzellikler.

Doğal Parklar

Biogradska Gora Ulusal Parkı, Bir günüzü bu doğa harikası ulusal parka ayırın. yemyeşil ormanla çevrili Biogradska Gölü’nde yürüyüş yapmak harika bir fikir olabilir.

Prokletije Rivayete göre Prokletije Şeytanın bir günlüğüne zincirlerini kıracağı yer. Doğa yürüyüşü seveneler için muhteşem bir rota.

Durmitor Milli Parkı, Kardağ’ın kuzeyinde yer alan doğal kuş cenneti olan park aynı zamanda dünyanın 2. büyük kanyonu olan Tara Kanyonu‘na ev sahipliği yapıyor. Durmitor Ulusal Parkı,UNESCO Dünya Mirası Alanı listesinde

Lovćen Ulusal Parkı Kardağ’ın eski başkenti olan Cetinje’de yer alan Lovcen Ulausal Park’ı el değmemiş doğasıyla ve zirvedeki kamp alanları ile adeta gizli kalmış bir cennet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir