Malezya Gezi Rehberi

Kuala Lumpur’un yoğun kentsel ormanından Perhentian Adaları’nın el değmemiş plajlarına, ormanlara ve lezzetli yemeklere kadar Malezya gezginlere pek çok şey sunuyor.

Cameron Highands’ta yerel bir kabile ile gün geçirin ya da orada bir çay plantasyonunu keşfedin. Gunung Mulu ve Taman Negara’nın geniş milli parklarında gezinin ve kaplanlar ve filler gibi inanılmaz vahşi yaşamla karşılaşın.

Ya da Borneo’ya gidin ve vahşi orangutanları arayın, yağmur ormanlarında yürüyüş yapın.
Çoğu zaman, gezginler sadece Tayland veya Singapur’a gidiyor. Siz aynı hatayı yapmayın. Malezyayı mutlaka ziyaret edin. Seyahatiniz sırasında size yardımcı olacağını düşündüğüm Malezya gezi rehberi yazımda, gezilecek görülecek yerlere bir göz atalım.

Malezya’da ne yapılır?

  1. Malezya zengin bir vahşi yaşam çeşitliliğine sahiptir. Orangutanlar, Malezya kaplanları, Monitör Kertenkeleleri ve Sumatra Gergedanları ülkeye özgüdür. Taman Negara ve Bako Ulusal Parkı da dahil olmak üzere Malezya’nın milli parkları ve vahşi yaşam rezervleri, vahşi hayatı görmek için en iyi yerlerdir.
  2. Sipadan Adası’nda dalış; Sipadan Adası dünyanın en iyi dalış sitelerinden biridir. Jacques Cousteau bir zamanlar adaya “el değmemiş bir sanat eseri”olarak ilan etti. Barracudalar, manta ışınları, çekiç başlı köpekbalıkları, balina köpekbalıkları ve şahin kaplumbağaları bu kristal sular içinde barınıyor.
  3. Taman Negara Ulusal Parkı;Tahmini 130 milyon yaşında olan Taman Negara, dünyanın en eski yağmur ormanıdır. Yürüyüşüne çıkabilir, filleri ve kaplanları gözlemlemek için 4 × 4 safari turu alabilirsiniz. Spelunking’e gidebilir veya köyleri (ülkenin yerli halklarına ait) ziyaret edebilirsiniz.
  4. Pulau Langkawi’de rahatlayın; Binlerce farklı dergi, web sitesi ve makalede tasvir edilen Pulau Langkawi, beyaz kumlu plajlardan ve sonsuz güneş ışığından oluşan 100’den fazla adadan oluşan takımadada keyifli bir gün geçirebilisiniz. Pantai Cenang, özellikle restoranların, barların ve dükkanların yer aldığı en popüler plaj alanıdır. Bölgenin geleneksel köylerinden bazılarını ziyaret edebilirsiniz. Payar Adası’nda şnorkelle dalış yapın veya adanın kuzeybatı tarafındaki Telaga Tujuh Şelaleleri’ne gidin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir