Nice Tüm Güzellikleri İle Sizi Bekliyor

Fransız Rivierası’nda bulunan Nice , ülkenin en büyük ikinci turizm merkezidir. Harika manzaralara, şık restoranlara, cazibe merkezlerine ve güzel plajlara sahiptir.
Nice, heyecan verici bir sahil beldesinin ve kozmopolit bir Avrupa şehrinin mükemmel bir karışımını sunar. Fransız Rivierası’da keyifli bir tatil deneyimlemek istiyorsanız, Nice tüm güzellikleri ile sizi bekliyor.

Cours Saleya Çiçek Pazarı

Nice güzel çiçekleriyle tanınır. Bu pazar, taze çiçek koridorları üzerinde kafeler, dükkanlar ve koridorlarla kaplıdır. Pazartesi ve Pazar öğleden sonraları hariç, haftada altı gün açıktır. Ziyaret için, çiçeklerin en taze olduğu sabah saatlerini tercih edebilirsiniz.

Le Chateau

Nice Kalesi (Château de Nice) 11. yüzyılda inşa edilmiş. 1706 yılında Kral Louis XIV komutasında yok edilen 18. yüzyıla kadar aktif bir kale olarak kalmıştır. Bugün, Chateau Nice ve denizin en iyi panoramik manzarasına sahip. Asansör veya merdivenleri kullanarak ulaşabilirsiniz.

Asya Sanatı Müzesi

Müze, Hint, Çin, Güneydoğu Asya ve dünya etkilerinden oluşan bir sanat koleksiyonuna sahip Phoenix Park’ta yapay bir gölün yanında yer alan müze Kenzo Tange tarafından tasarlandı ve 1998 yılında kapılarını açtı. Hindistan sergisi olağanüstü. Saat 10:00 -17:00 arası açıktır (Salı günleri kapalıdır)

Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi

1990 yılında kapılarını açan MAMAC, 1.300’den fazla sanat eseri ile savaş sonrası parçalara odaklanıyor. Müzenin her biri modern ve çağdaş sanat eserleri içeren dört bölümden oluşuyor. Heykeller ve tablolardan oluşan büyük bir koleksiyon var. 10:00 – 18:00 arası açıktır (Pazartesi günleri kapalıdır).

Monako’ya Bir Günlük Gezi

Bu lüks şehirde konaklamayı göze alamasanız bile, bir günlük gezi yapamamanıza bir engel yok. Kolay bir tren ya da şehirler arasında bir otobüse binebilir ve gününüzü sulara hitap eden kumarhaneleri, yatları ve şık restoranları keşfederek geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir