Paris’in En İyi Pastanelerini Keşfedin

Paris şehrine gittiğinizde büyük olasılıkla pastanelerle çevrileceksiniz. Bunun nedeni, her 200 metrede bir ortalama 30.000’den fazla pastane olmasıdır. Birçok insanın pastanelerden ve fırınlardan büyük renkli tatlı torbalarıyla ayrıldığını göreceksiniz. Muhteşem çikolatalar, cheesecakeler, kruvasanlar, bagetler ve diğer büyüleyici tatlılar ile dolu vitrinler. Şimdi gelin Paris’in en iyi pastanelerini keşfedin.

Mokonuts

Bu Paris’i ziyaret etmeyi hak eden en iyi pastanelerden biri! Bölgede başka hiçbir yerde bulamayacağınız yüksek puanlı yemekler ve yaratıcı tatlılar ile bilinir. Moko ve Omar, 2015 yılında açılan bu mekanın sahipleri. Yolda yürüyüp geçerken anda sizi çeken orijinal ve lezzetli tatlılar yapıyorlar. Mokonuts kurabiyeleri beyaz çikolata ile hazırlanıyor.

Pierre Herme

Herme ,14 yaşında şapkasını giydi ve kendi dükkanını açmadan önce popüler zanaatkârlar olan Gaston Lenôtre’den eğitim aldı. Eğer herhangi bir ürün satın almak için girecekseniz bunlardan biri mutlaka macaron olmalı .Bir iranlının tarifinden alınarak hazırlanmış, tatlı ve acı lezzetleri kusursuz bir şekilde harmanlayan pembe macaronu tavsiye derim.

Pâtisserie Yann Couvreur -Marais

Goncourt metro istasyonuna yakın Yann Couvreur’un kardeş pastanesidir. Lezzetli tatlılar arıyorsanız, 4. bölgede 23 bis Rue des Rosiers’i ziyaret edin. Kişniş cheesecake ve kayısı veya ahududu pavlova, Madagascan vanilya millefeuille’i mutlaka deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir