Queensland’ın Mercan Diyarı

Queensland’ın renkli mercan diyarının olağanüstü hazinelerini keşfetmek için uzman bir dalgıç, gung-ho şnorkelçi, hatta kendinden emin bir yüzücü olmanıza gerek yok.

Tabii ki dalabilir, aynı zamanda uçabilir, yelken açabilir ve zengin ekosistemlerine sualtı gözlemevlerinden bakabilirsiniz.

Queensland ve Büyük Bariyer Resifi ziyaretinizden en iyi şekilde yararlanmak için bir uçuş merkezi ile irtibata geçmenizi öneririm..Uzman seyahat danışmanları bölge hakkında her şeyi biliyor. Danışmanlar araç kiralama, transferler ve konaklama olanaklarına dikkat etmenin yanı sıra, seyahatinizi gerçekten unutulmaz hale getirmek için sıradışı resif deneyimleri düzenliyorlar. İşte Büyük Bariyer Resifi’nin çeşitli harikalarını deneyimlemenin birkaç yolu.

Kuş Bakışı görün

Bu muhteşem resif sistemi 1.400 mil uzunluğunda , Londra’dan Sicilya’ya kadar uzanıyor. Tropikal Kuzey Queensland’ın muhteşem sahil şeridindeki Mercan Denizi’ni geçmek için bir helikoptere atlayabilirsiniz.

Tekne turu

Tabii ki, bir şnorkelle yüzmek veya dalgaların altından dalmak, güzel resif sistemini keşfetmenin en iyi ve en kolay yollarından biridir. Tüm ana tatil yerlerinden dış resiflere tekne turları ile gidebilir veya doğrudan adalardan şnorkelle yüzebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir